Милица Павловиќ проговори за тужбата против Ана Николиќ

Пејачката го олабави јазикот за жешките теми, а потоа ги откри деталите од својот солистички концерт и новиот албум на кој работи

Милица Павловиќ е возбудена за својот прв голем солистички концерт по 11 години кариера, а во интервју за 24sedam откри дека по четири албуми го снима и петтиот.
Таа најпрвин ќе одржи концерт во Ниш, а потоа и во Белградска Арена и без двоумење зборуваше за своите ривали на музичката сцена, за суетните колеги, но и за стравот како ќе настапи на првите концерти.

Како прва „Ѕвезда Гранда“ која приреди голем солистички концерт, признава дека е горда, и дека и значи дека ја има поддршката од Саша Поповиќ.
Вашиот прв голем солистички концерт ќе се одржи во Ниш. Дали случајно го избравте тој град?Секако дека не, кога нешто беше случајно… Многу се посветувам на мојата работа, така што 11 февруари навистина не е случајно. Тоа ќе биде мој прв солистички концерт под мое раководство, со моите луѓе, ќе се одржи во „Чаир“. Ќе почнам од југот на Србија, бидејќи тоа се моите луѓе и ја започнаа оваа авантура заедно со мене, наречена „кралица на југот“ денес, а во тој момент обична девојка која сакаше да ги оствари своите соништа во голем град . Го поштедија и последниот динар за да патуваат со автобус до Белград, да ме поддржат и да бидат со мене со сето срце, со сите финансии во тој момент и веруваа во мене и во моите соништа. Сè друго не би било фер кон тие луѓе.

Милица Павловиќ проговори за тужбата против Ана Николиќ

Ова е всушност увертира за вашиот концерт во Белградска Арена. Дали сте подготвени за тоа? Многу пејачи денеска закажуваат концерт во Арена, но дали се плашите дека нема да го наполните или сте сигурни во себе?

Стравот го парализира човекот. Навистина. И кога се плашам од нешто, се трудам брзо да го надминам, бидејќи тоа не може да ти донесе ништо добро. Ќе одам каде можам, Арената ја резервиравме во март уште пред излегувањето на албумот „Посесивна бивша“. Навистина верувавме дека од тој момент, по околу една година, овој концерт ќе се одржи во Арената. Ние верувавме во тоа и со таа желба влеговме во активностите кои се случуваа подоцна и ќе се случуваат до Арената. Концертот во Ниш е тизер за Арената. Одам чекор по чекор, не реков дека Арената е закажана затоа што нема потреба, има толку многу што треба да се направи пред Арената, како и сега до „Чаир“.

Ќе се случи ли петтиот студиски албум пред самата белградска арена?Да. По концертот во Ниш ќе излезе петтиот студиски албум на кој работиме деноноќно.

Пронајдете не на следниве мрежи: