МИЛИЈАРДЕРОТ ПОВТОРНО ВЛЕЗЕ ВО КОНФЛИКТ: Маск го нарече Каспаров идиот поради Украина

НАЈБОГАТИОТ човек на светот Илон Маск го нарече идиот поранешниот светски шампион во шах Гари Каспаров поради неговиот став кон Украина.

МИЛИЈАРДЕРОТ ПОВТОРНО ВЛЕЗЕ ВО КОНФЛИКТ: Маск го нарече Каспаров идиот поради Украина

Зошто луѓето кои седат во удобноста на своите куќи во Силиконската долина и кажуваат на Украина како да води политика? – изјави Каспаром на американската телевизија, Си-Ен-Ен. Тој инаку е познат по неговите изјави во корист на Киев.

Иако Каспаров навистина игра шах речиси како мојот Ајфон, во други работи тој е идиот. Немам ни куќа, ни замок, кретену – му порача Маск на Твитер.

На 3 октомври, Илон Маск на Твитер објави своја визија за условите за мир во Украина. Како прв чекор, тој предложи одржување референдум во регионите ДНР, ЛНР, Запорожје и Керсон под надзор на ОН.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.