Мина Миленковиќ не е претепана, ниту силувана, побегнала поради кавга со момчето

Loading...

Откако дознавме дека српската манекенка Мина Миленковиќ е пронајдена жива во тешка состојба, а таа изјави дека била претепана и силувана, разни шпекулации излегоа во јавноста.
Една од нив се испостави дека била вистина. Мина е во одлична состојба и добила мала медицинска нега бидејќи била исцрпена. Таа во петокот вечерта, кога се претпоставуваше дека била киднапирана, се скарала со нејзиното момче, најверојатно под дејство на алкохол и го напуштила сплавот „River“, седнала во својот автомобил и во заминувањето од паркингот оштетила 4 возила.
Во следните 39 часа од заминувањето, таа не одговарала на телефонот ниту на пораките. Полицијата пробува да утврди каде била Мина и што правела додека ја немало. Некои од другарките на Мина велат дека таа го напуштила Белград, но дека по 2 дена почнало да ја фаќа паника, па одлучила да се врати дома. Откако дознавме дека српската манекенка Мина Миленковиќ е пронајдена жива во тешка состојба, а таа изјави дека била пр

loading...
Loading...