Министерка за здравство стана хит на социјалните мрежи: Ваква заштитна маска не сте виделе

Белгиската министерка за здравство, Маги де Блок, во неколку наврати го има привлечено вниманието на социјалните мрежи со нејзината појава, одлуки и изјави.
Овојпат тоа е поради заштитната маска.
Во парламентот таа се појавила со маска на која е испечатен нејзиниот лик.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.