Мистериозна смрт на млад пар: Заминале на одмор и никогаш нема да се вратат

Млад пар од Тексас заминале на одмор во Фиџи, а потоа како што пренесуваат американските медиуми, ненадејно починале, а причината за нивната смрт засега е енигма.
Дејвид и Мишел Пoл се разболеле по пристигнувањето на тропскиот остров во јужниот Пацифик, помеѓу 22 и 25 мај.


-Причините за нивната ненадејна смрт сè уште се истражуваат, а нивните најблиски велат дека двајцата биле во добра здравствена состојба пред да заминат на одморот. Зад себе оставиле двегодишен син, пишува „Дејли мејл“.
Американските власти ја потврдија смртта на двојката и изразија сочувство до нивното семејство.
Државното обвинителство ја следи истрагата на локалните власти.

Loading...