Митко Чавков вчера повторно приведен

Loading...

Поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков вчера беше приведен и однесен е во Истражниот затвор во Шутка.
Како што е познато, Чавков е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието, а приведен е, најверојатно, поради опасност од бегство.

 

loading...