Митко Чавков вчера повторно приведен

Поранешниот министер за внатрешни работи Митко Чавков вчера беше приведен и однесен е во Истражниот затвор во Шутка.
Како што е познато, Чавков е обвинет за настаните од 27 април 2017 година во Собранието, а приведен е, најверојатно, поради опасност од бегство.

 

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.