Мицковски мора да оди на бојкот на референдумот или ќе ја погреба Македонија

Loading...

Гавро стана редовен проследувач на нашата реалност, секојдневие со неговите, јасни, кратки и прецизни статуси на Фејсбук. Со тоа се вбројува во малкумината во Македонија кои оваа социјална мрежа ја користат за да ја сменат реалноста… Повеќемината се само обични рецепиенти. Читаат, немо следат и не коментираат многу, многу… Што си е сигурно, сигурно си е… Но не и Гавро. Проследете го неговиот денешен статус упатен до Мицковски.
Многу ми е мило што почнуваат јавно повикувања кон Мицкоски од истакнати ВМРОВЦИ за организирање митинг против промена на Името и бојкот на референдумот!
Искрено посакувам да ги прифати и двете работи! ВМРО ДПМНЕ може да ја изигра клучната улога заедно со Иванов!
Со нерешително ВМРО ДПМНЕ и нема спас на Македонија! Тврдам!

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...