Мицковски му ветил на Ковачев дека ДПМНЕ нема да се буни за заклучоците на комисијата за Историја

Loading...

Мицковски му ветил на Ковачев дека ДПМНЕ нема да се буни за заклучоците на комисијата за Историја… Ех што ти е желба да си премиер, не ти пречи ни Северна, ни бришење на историјата, ни бришење на под јавно со тебе…
Жално.
Притоа Ковачев, познат радикал од Бугарија вели гордо дека очекува решение од истата комисија за Цар Самуил и за Прличев. И така они ќе си станат Бугари, а ние ќе си молчиме. Колку вреди таа проклета фотеља бре луѓе?

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...