Мицковски позитивен на Ковид-19

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски е позитивен на Ковид-19. Ова лидерот на опозицијата го објави денеска на својот официјален фејсбук профил, каде напиша дека по забележаните првични полесни симптоми, направил тест кој покажал дека е позитивен на вирусот Ковид-19.„
ИАКО ГИ ПОЧИТУВАВ ПРЕПОРАКИТЕ НА ЗДРАВСТВЕНИТЕ ЛИЦА, СЕПАК СЕ ПОКАЖА ДЕКА НЕ СЕКОГАШ ТОА Е ДОВОЛНО. ЧУВАЈТЕ ГО ВАШЕТО ЗДРАВЈЕ. ЌЕ ГО ПОМИНАМ И ОВА И НА КРАЈ ЌЕ ПОБЕДИМЕ ЗА НАШАТА ИДНИНА! НАПИША НА ФЕЈСБУК МИЦКОСКИ.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.