Мицковски по напорниот митинг, денеска по планински врвови

Секако селфи е неизбежно. Старата добра изрека вели: „не си бил некаде ако не се пофалиш“

После историскиот митинг на кој се случи народ, утринава на врв на Галичица – Магаро 2255 мнв. од каде најубаво и најшироко се гледа татковината.

Денеска пак, додека Мицковски е по планините, повеќе страни поставија прашања за тоа колку чинел вчерашниот митинг и од каде биле обезбедни парите за истиот ако се знае дека сметката на партијата е блокирана?

Еве листа што се треба да се конфискува од партијата на Мицковски по одлуката на судот дека е стекнато на незаконски начин:

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.