Мицковски преку своите мегафони му се додворува на Милошоски

Loading...

Во пресрет на најголемите турбуленции утре кога е мошне можно да се побара оставка од Мицковски и нов вонреден Конгрес на партијата Мицковски преку своите мегафони му се додворува на Милошоски. Да, да на оно Милошоски за кој збореше до пред само кратко време дека „несака да го види кичевчанецот“. Но, како што може да се види од политичкиот аматеризам и полтронство на Мицковски бргу му догоре до под ноктите. 
Според наши сознанија на членството му врие и најголем дел сметаат дека винатата за се што се случува е токму кај Мицковски. Сметаат дека треба да си оди пред да направи нови катастрофални грешки. Исто така дознаваме дека Антонијо Милошоски не му изјавил поддршка како што лиферуваа денеска од центарот за сеење магла на вториот спрат во „белата палата“.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...