Мицковски против мерките за помош од страна на Владата

Loading...

Мицковски против мерките за помош од страна на Владата

парите завршуваат кај граѓаните, нека не се чуди зошто е во опозиција – му одговорија од СДСМ

Владатата ќе даде платежни картички Купувам домашно на 280.000 граѓани на државата во вкупна вредност од 27,6 милиони евра. По 6.000 денари на картичка ќе добијат пензионерите, граѓани од ранливи категории, студентите.

Според Мицковски платежните картички се институционален поткуп на граѓаните.

На ова реагираа од СДСМ со соопштение. „Најголемата болка на Мицковски е што парите завршуваат кај граѓаните, нека не се чуди зошто е во опозиција, уште долго ќе биде таму.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...