Мицковски против мерките за помош од страна на Владата

Мицковски против мерките за помош од страна на Владата

парите завршуваат кај граѓаните, нека не се чуди зошто е во опозиција – му одговорија од СДСМ

Владатата ќе даде платежни картички Купувам домашно на 280.000 граѓани на државата во вкупна вредност од 27,6 милиони евра. По 6.000 денари на картичка ќе добијат пензионерите, граѓани од ранливи категории, студентите.

Според Мицковски платежните картички се институционален поткуп на граѓаните.

На ова реагираа од СДСМ со соопштение. „Најголемата болка на Мицковски е што парите завршуваат кај граѓаните, нека не се чуди зошто е во опозиција, уште долго ќе биде таму.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.