Мицковски сам на прес, без Урсула, не објави ниту заедничка протоколарна фотографија. И одржал час по историја

Мицковски сам на прес, без Урсула, не објави ниту заедничка протоколарна фотографија. И одржал час по историја…

На средбата тој рече дека и покажал фотографии од убиството на Вера Циривири Трена, стрелањето во Ваташа и депортацијата на Евреите во логорот Треблинка.

Тој и повторил на Урсула дека нема да има промена на Уставот додека тој е на чело на неговата партија.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.