Мицкоски се плаши од дуел со Данела Арсовска: викнете некој од советниците

Во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, беше прашан дали би прифатил дебата со Арсовска, на што тој одговори дека во ВМРО-ДПМНЕ има неколку искусни советници во Советот на Град Скопје.

Мицкоски се плаши од дуел со Данела Арсовска: викнете некој од советниците

„Имаме и претседавач, па можеби таа дебата ќе биде поделотворна на тој начин“, порача Мицкоски.

На прашањето дали вели дека не прифаќа дебата со Арсовска, тој одговара:

Не, јас велам за вие да имате подобра емисија, подобра дебата, ви нудам подобра опција.

Мицкоски се плаши од дуел со Данела Арсовска: викнете некој од советниците
Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.