Млада скопјанка почина во Чаир, бебето е извадено живо

Loading...

На 19.07.2021 во СВР Скопје било пријавено дека околу 07:00 часот во Гинекологија „Чаир“ сo влошена здравствена состојба била донесена Н.М.(23) од Скопје, бремена во осми месец.
Според пријавеното, кратко потоа таа починала во Одделението за интензивна нега, но било извршено породување и било извадено живо женско дете.
Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

loading...
Loading...