Младите фудбалери декласирани од врсниците од БиХ

Младата фудбалска репрезентација на Македонија доживеа убедлив пораз од 5:0 против врсниците од Босна и Херцеговина.Натпреварот беше дел од подготовките на двете селекции пред стартот на квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство кое во 2015 година ќе се одржи во Чешка.Мечот на стадионот на Славија во Источно Сараево се одигра во исклучително лоши услови, а стрелци на погодоците за БиХ беа Злотиќ, Мешановиќ, Куниќ, Чајиќ и Граховац од пенал.Македонија пред натпреварот со БиХ загуби од Турција, исто така во контролен меч, во саботата во Анталија Турците победија со 5:3.Македонската репрезентација квалификациите за Еуро 2015 ќе ги започне во јуни против Азербејџан.
МакфаксМладата фудбалска репрезентација на Македонија доживеа убедлив пораз од 5:0 против врсниците од Босна и Херцегов

Пронајдете не на следниве мрежи: