МОДАТА ЗАБЕГА: „Гучи“ направи фустан за мажи, изгледот и цената се шокантни

Модната марка „Гучи“ лансираше фустан за мажи со сатенска лента и јака. Идејата беше да се прекине со токсичните стереотипи кои го обликуваат идентитетот на машкиот пол.
Вториот проблем со оваа креација е што чини многу и не е толку убава како некои други парчиња „Гучи“ од новата колекција.
Овој фустан за мажи чини 2.200 евра.
Најголем дел од коментарите кои го преплавија светот велат дека модата забегала!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.