Моден додаток кој ќе биде атрактивен оваа есен

Можеби не ви се потребни од здравствени причини, но очилата се одличен моден додаток.
Модните куќи и “high street” брендовите, ја забележале популарноста на ова здравствено помагало, со што овој моден додаток го означиле како задолжителен во претстојната сезона. Според истражувањата, жените моментално купуваат вакви очила речиси во иста количина како чантите и чевлите.

 

View this post on Instagram

 

Spilling coffee is the adult equivalent to loosing a balloon ☕️?? #Coffee ( Photo: @mariaparas_photography )

A post shared by Isabella Thordsen (@isabellath) on


Овој тренд го одбрала и Северина, која секогаш будно ја следни модата и знае што е актуелно.
А доколку навистина имате висок диоптер и размислувате очилата да ги замените со леќи, подобро би било да се предомислите и сепак да оберете некој пар тренди диоптерски очила.

 

Во секој случај, тие барем малку ќе успеат да ви ги покријат подочниците во оние денови кога едноставно не ви се носи мејкап.

 

View this post on Instagram

 

Cowboy Wisdom: Don’t squat with your spurs on ? Shot by @arthuryuee ?

A post shared by ?Emmerzz ? (@emmabreschi) on

Loading...