Можен случај вечерва кај патничка вратена од Милано!? Нема КОРОНА, потврдија резултатите!!

Loading...

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје, ноќеска се врши тестирање на корона вирус кај патничка која пристигнала со вчерашниот попладневен лет од Милано во Скопје. Резултатите ќе бидат готови во наредните 4 часа, по што веднаш ќе ја известиме јавноста, изформираат од Министерството за здравство. Резултатите треба да бидат готови во 03 часот по полноќ.

Резултатите од тесетирањето на корона вирус кај патничката од Милано се негативни (само што стигна известување од МЗ).

Претходните два теста, за патник од Дубаи и Милано се негативни…

ПОВЕЌЕ ЗА ВИРУСИТЕ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА!!!

Се за КОРОНА ВИРУСОТ на пулс24 ПРОЧИТАЈТЕ ТУКА

За ВАКЦИНИТЕ на пулс24 ПОВЕЌЕ ТЕКСТОВИ ТУКА!!!

Следете не на Фејсбук. Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!! За 5Г контроверзата ПРОЧИТАЈТЕТУКА.
loading...