Можете да ја разгорите страста во врската со помош на овие необични начини

Loading...

Верувале или не, има неколку прилично лесни начини да ја разгорите желбата на партнерот, дури и без да ги допрете.

Најтешкиот дел од приказната е да ги запомните овие совети и да започнете да ги применувате.

Кога ќе го направите ова, ќе ги разгорите страстите секогаш кога ќе посакате, како што пишува Медиум.

1. Тој очекува да му кажете „Те сакам“. „Ми се допаѓаш“ ќе го натера да се чувствува како да е со пријателка.

2. Поканете го на ручек. Одете по него наместо да се сретнете некаде. Ова ќе покаже дека се грижите за него и дека не ви е тешко да изодите дополнителен километар.

3. Насмејте се секогаш кога ќе влезе во собата. Ова ќе покаже дека сте среќни што го гледате, дека тој сè уште е привлечен за вас и дека ви недостасува без разлика колку кратко сте биле разделени.

4. Дајте му комплимент пред да замине на работа. Поради ова, тој ќе се чувствува уверен во својот изглед.

5. Погледнете филм на вашиот лаптоп заедно, тоа е одличен начин да се поврзете повторно после напорен ден или недела. Блискоста и тишината кажуваат многу.

6. Натпреварувајте се со него во активности на отворено и дадете се од себе. Твојата издржливост ќе го потсети на твојата сила и моќ.

7. Донесете му нешто од службено патување. Тој ќе биде среќен што мислевте на него иако бевте многу зафатени.

8. Кога излегувате со своите другарки, испратете му убава порака дека наскоро ќе се вратите. А, потоа вратете се неколку минути порано и покажете му дека го цените времето што го поминувате заедно.

9. Кажете нешто убаво за него пред другите. Тоа покажува дека не се плашите да покажете колку многу го сакате пред пријателите или семејството.

10. Ова може да биде малку необично затоа што може да го загрози неговото его. Поправете нешто за што тој рече дека ќе се погрижи. Тој ќе биде горд на вас што го сторивте ова и извадивте една ставка од списокот на негови обврски.

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...
Loading...