Можете ли да ги најдете 6-те зборови кои се скриени во овие цртежи?

ОДГОВОРИ:

  1. Read (увото на кучето)
  2. Novel (потпирачот на фотелјата)
  3. Book (очилата на мажот)
  4. Story (книгата на жената)
  5. Words (дрвото)
  6. Page (момчето)

Како ви оди? Подготвени сте за следниот цртеж?

Можете ли да ги најдете 6-те зборови кои се скриени во овие цртежи?

ОДГОВОРИТЕ ЌЕ ГИ НАЈДЕТЕ НА СТРАНАТА 3 КОЈА СЕ НАОЃА ПОДОЛУ 👇👇

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.