Можете ли да ги најдете 6-те зборови кои се скриени во овие цртежи?

ОДГОВОРИ:

  1. Mirror (рамката на огледалото)
  2. Straw (метлата)
  3. Couch (каучот)
  4. Tiles (плочките во кујна)
  5. Cat (опашот на мачката)
  6. Cord (каблите зад телевизорот)

И за крај, имаме уште еден цртеж за вас:

Можете ли да ги најдете 6-те зборови кои се скриени во овие цртежи?

ОДГОВОРИТЕ ЌЕ ГИ НАЈДЕТЕ НА СТРАНАТА 4 КОЈА СЕ НАОЃА ПОДОЛУ 👇👇

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.