Можете ли да ги најдете 6-те зборови кои се скриени во овие цртежи?

ОДГОВОРИ:

  1. Stormy (гранките на дрвото)
  2. Puddle (палтото на детето со капа)
  3. Wet (виолетовиот чадор)
  4. Showers (портокаловиот чадор)
  5. Damp (одводот)
  6. Clouds (грмушката под облакот)

Како поминавте? Колку време ви беше потребно да ги завршите? И најважно од сè, се чувствувате попаметно?

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.