Може ли оваа млада Србинка да стане најубавата девојка во светот?

Loading...

Српската јутјуберка, манекенка и пејачка Марија Жежељ, моментално го живее американскиот сон. Откако со 15 години почна да снима YouTube виде и за кратко време стана најпопуларната јутјуберка во регионот, Марија замина во Њујорк каде успешно гради манекенска кариера.

 

View this post on Instagram

 

good morning ✨

A post shared by M A R I J A (@marijazezelj) on

Според српските медиуми, оваа млада девојка веќе заработува милиони. На Instagram има 672 илјади следбеници, додека на на својот канал на YouTube има 400 илјади претплатници. Многу балкански тинејџери просто ја обожуваат оваа млада Србинка кога благодарение на YouTube би можела да дојде и фо светска слава. Blic пишува дека Марија влегла во конкуренција за најубава девојка на планетава според изборот на TC Candid.

 

View this post on Instagram

 

ya keep lurking, i’m doing good. ?

A post shared by M A R I J A (@marijazezelj) on


Со својот изглед веќе ги воодушеви Северина и Кајли Џенер, а секојдневно добива сѐ повеќе и повеќе фанови благодарение на својот изглед.

loading...