Мокасините се хит оваа сезона – еве како да ги носите како вистински трендсетерки

Оваа година мокасините се враќаат на голема врата и полека, но сигурно стануваат водечки моден тренд.
Оваа пролет, но и лето ќе бидат незамисливи без нив, велат модните експерти.
Мокасините многу лесно можат да ги заменат високите потпетици бидејќи се доволно елегантни, а од друга страна и удобни, па нема да ви претставува проблем да ги носите во текот на целиот ден.
Исто така, овој модел на чевли е одличен за на работа, прошетка или кафе со пријателките. На секој стајлинг му дава елегантна нота, а одговара со сè – со фармерки, фустани, здолништа…
Во продолжение ви претставуваме неколку начини како можете да ги носите оваа сезона:

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.