Моментално освежување- исецкајте лубеница и измешајте ја со оваа билка

Loading...

Нема ништо подобро во летниот период од лубеница, а кога ќе го пробате овој напиток, полесно ќе ги поднесувате летните денови.
Сè што ви треба е лубеница и малку нане, за да добиете пијалок кој сигурно ќе ве освежи.
Состојки:
– 150гр. исецкана лубеница на коцки, без семки
– 6 китки нане
– 5 чаши вода со мраз
Постапка:
Исецканата лубеница ставете ја во бокал. Малку издробете ги листовите нане за да пуштат арома, па измешајте ги со лубеницата. Потоа во бокалот истурете ја водата со мраз и оставете да отстои во фрижидер најмалку два часа пред консумација.

loading...