Момче со секира напаѓало минувачи и таксисти во Звечан

Полицијата го привела Д.Р (25) кој во среда вечер, напаѓал минувачи и таксисти со секира во центарот на Звечан.Полицијата соопшти дека во среда вечер околу 21.15 часот, дошло до нарушување на јавниот ред и мир кога осомничениот со секира напаѓал минувачи и такси возила паркирани на такси постојки, пренесува  Танјуг.Немало повредени, но оштетени се две возила.„Две возила се оштетени. Косовската полиција реагирала и го привела осомничениот во полициската станица во Звечан, каде ми е одредено полициско задржување од 48 часа“, вели полицискиот шеф Медиќ.Против момчето поднесена е казнена пријава за напад и оштетување на подвижен имот.
МакфаксПолицијата го привела Д.Р (25) кој во среда вечер, напаѓал минувачи и таксисти со секира во центарот на Звечан.

Пронајдете не на следниве мрежи: