МОЈАТА ПРИНЦЕЗА СЕ ПЛАШИ ОД ОВА: Сестрата на Наташа Беквалац го откри нејзиниот најголем страв

Наташа Беквалац не успеа да ги надмине стравовите.
Познато е дека Наташа Беквалац е многу емотивна личност која често во својата музика ги открива своите животни борби и радости. Таа отворено и без двоумење е отворена за своите стравови, а не крие дека и покрај успехот што го постигнала е многу несигурна.
“Не успеав да надминам некои стравови за 20 години од мојата кариера, најмногу се плашам од себе! На 42 години сè уште сум страшно несигурна. Тоа е во кодот на секоја жена што живее во Србија, постојано се прашувам дали сум доволно добра. Со генерации ни зборувале дека не сме добри и дека не вредиме. Од моментот кога ја снимив првата песна, жаргонски кажано, за да се тргнам од грбот на родителите со помош која што ми беше потребна, па ги враќав парите, во животот ужасно вложувам во бизнисот, немам скап накит, освен неколку парчиња за кои ме тераат“, изјави неодамна Наташа за „Премиера“.
Наташа најмногу ја знаат најблиските, пред се сестрите Кристина и Драгана. „Новосадската Барбика“ е многу блиска со својата сестра Тања Мркиќ, која сега го откри својот голем страв. Имено, таа на Инстаграм објави видео на кое се гледа како Наташа се спушта по скалите бидејќи не смее да користи лифт.
„Мојата принцеза се плаши од лифтот“, напиша кратко Тања

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.