Мојсоска од ЛЕВИЦА: Мицковски и останата багра да не не ставаат во уста

Генералниот секретар и членка на Президиумот на Левица, Јована Мојсоска, му одговори на Мицкоски за изјавата дека Левица соработува со власта на општинско ниво.

– Дај бе нека му објаснит некој на аналфабетов дека Левица не е “коалиција” во општините, туку е ОПОЗИЦИЈА на кретенските политики на неговите градоначалници (избрани по принципот на негативна селекција)!

ПС: ДПМНЕ, ДУИ и СДС имаат поише одлуки заедно изгласано во општините, него ли Левица со било кој од таа багра.- напиша Мојсоска на Фејсбук.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.