МОЌНИОТ ЕФЕКТ НА БУМЕРАНГ ГИ ОПФАЌА СИТЕ: Сè ви се враќа во двојна мерка – како да го искористите во ваша корист!

Кој е законот на бумерангот и колку добрите и лошите работи ни се враќаат во текот на животот – еве како можете да го искористите во ваша корист!

Бумеранг, колку и да го фрлиш, ти се враќа – така е и со многу постапки во животот. Човечките постапки, изјави, чувства и мисли функционираат на сличен начин – сè што доаѓа од една личност до светот околу него, му се враќа во иднина, но во поголем обем.

за ефектот навистина да работи за вас, не треба да размислувате за придобивките за себе во моментот кога правите нешто добро за другите. Чистото и искрено срце ги отвора сите добри патишта во животот ⬇️⬇️⬇️
МОЌНИОТ ЕФЕКТ НА БУМЕРАНГ ГИ ОПФАЌА СИТЕ: Сè ви се враќа во двојна мерка – како да го искористите во ваша корист!

Кога нешто кажуваме и правиме, често не сме свесни дека истата енергија ќе ни се врати.

Како функционира ефектот на бумеранг?
Принципот на ефектот на бумеранг е исклучително едноставен, но понекогаш врската помеѓу нашите постапки и повратните информации што ги добиваме во никој случај не е очигледна. Нашето постоење вклучува синџир на одредени настани – човек комуницира со роднини, пријатели и други луѓе, комуницира со нив, ослободувајќи различни емоции и енергија.

Кога сме пријателски настроени, искрени, љубезни кон другите, обично го добиваме истиот третман за возврат. Но, кога ќе се најдеме во илузија на негативност, ќе започнеме конфликти, ќе кажеме некои грди зборови, ќе повредиме друга личност, се создава ефект на бумеранг кој одеднаш се враќа, кога го очекувате, со уште поголема негативност отколку што сте испратиле.

Обидете се да станете повнимателни, обрнете внимание на вашите постапки и чувства, проценете ги емоциите што вашата околина ги доживува во ваше присуство.

За да го промените вашиот живот, обидете се да следите едноставно правило: „ако сакате нешто за себе, направете го тоа за другите“. Не ви треба многу труд и енергија за добра карма.

Преку неколку зборови, прегратки и чисти чувства, помош, можете да направите се да се промени на подобро. Не треба да го правите тоа само за да добиете нешто за возврат, туку од чисто срце, со многу љубов.

Последиците од нашите постапки можат да бидат различни – ако користиме сомнителни средства, измама, предавство, правиме работи против совеста, резултатот нема да донесе радост, и обратно.

Можеби на почетокот изгледа како сè да оди добро, но негативната енергија што се враќа сака да ве изненади и да ве фаќа ненадејно. Со разбирање на оваа елементарна шема, ефектот на бумеранг може правилно да се користи за свои цели.

Па, како можеме да го искористиме ефектот на бумеранг во наша корист?
Рецептот е многу едноставен. Треба да се однесувате со луѓето онака како што сакате да се однесуваат кон вас – таа љубезност секогаш се возвраќа.

Но, во исто време, има важен детал во оваа едноставна формула – за ефектот навистина да работи за вас, не треба да размислувате за придобивките за себе во моментот кога правите нешто добро за другите. Чистото и искрено срце ги отвора сите добри патишта во животот!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.