Моќта на мажите не е во изгледот и парите: Вистински го прави нешто друго

Што е тоа што мажите ги прави вистински заводници?  Дали е тоа нивниот совршен физички изглед, тело, длабокиот џеп, моќта, статусот или енергијата?

Моќта на мажите не е во изгледот и парите: Вистински го прави нешто друго

Психолозите тврдат дека моќта на мажите е во харизмата, односно во способноста да со разговор одредена жена ја заинтересираат за себе.

Жените често не го забележуваат физичкиот изглед, односно истиот го забележуваат само на првата средба. Многу повеќе ги интересира, она што го имаат внатре.

Додека мажите се воглавно визуелни типови и ретко се заинтересирани за карактерот на жената и нејзината харизма, и ретко даваат шанса на жена чиј физички изглед не воодушевува, за разлика од жените кои често им даваат шанси на мажите кои не ги привлекуваат со својот физички изглед, но имаат нешто во себе кое ги привлекува жените.

Токму во тоа е тајната на машката неодоливост, тврдат експертите, односно енергијата со која мажот здрачи и дава до знаење дека е силен и полн со самодоверба.

Ништо повеќе не ја воодушевува жената од способен маж, кој не може да биде изненаден од ништо. Моќта и умешноста, секој проблем брзо да го решат е магнет за спротивниот пол.

Голем дел од жените сакаат да имаат маж покрај кој ќе се чувствуваат сигурно, и доколку тој тоа им го овозможи, ќе ја добие нивната посветеност и љубов.

ТЕКСТОТ ПРОДОЛЖУВА ПОДОЛУ НА СТРАНАТА 2 КАДЕ ШТО ЌЕ НАЈДЕТЕ МНОГУ КОРИСНИ ИНФОРМАЦИИ НА ОВАА ТЕМА 

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.