Мртва жена пронајдена во својот стан, наредена е обдукција

Мртва жена пронајдена во својот стан, наредена е обдукција

88 годишна скопјанка е пронајдена почината синоќа во 21 часот соопштија од полицијата.

Според информациите скопјанката била пронајдена од страна на итната помош, на улица Востаничка.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатата е предадено за обдукција, соопшти полицијата, која направила увид на местото.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.