Мртов маж најден на улица во Скопје

Loading...

Во 15:00 часот во СВР Скопје, од Итна медицинска помош било пријавено дека на булеварот „Кочо Рацин“ бил пронајден починат 60-годишниот Т.К. од Битола. Според пријавеното, тој починал додека се движел пеш, му се слошило и паднал. Смрт била констатирана без траги на насилство.
По наредба на Јавен обвинител, телото било дадено на обдукција.

loading...