МС Стојан „плива во пари“: Хитовите не се негова најголема заработка- од овој бизнис заработува брдо пари, а ретко кој знае

Loading...

Познатиот српски пејач МС Стојан ретко кој очекуваше да стане вистинска ѕвезда во регионот пред неколку години кога се појави во јавноста, но годините потоа го покажаа спротивното.
Денеска неговите песни се вистински хитови и најслушани, а настапите рекордно посетени.
Како што сам за српските медиуми има откриено дека од настап заработува 8 илјади евра, а со оглед на тоа што настапува секој викенд пејачот на годишно ниво заработува вистинско богатство.
Сепак тој пари не заработува само од музиката, пејачот има свој бизнис и модна линија на тренерки со неговиот потпис.

 

View this post on Instagram

 

Velika letnja turneja u vašem gradu 🙂 31.05. Ljubljana, Club Troja 01.06. Portorož, Club Pergola 07.06. Skoplje, Club Central Park 08.06. Prilep, Club Calypso 09.06. Düsseldorf, Club Kö 14.06. Koprivnica, Club Hollywood 15.06. Luzern, Club Viscose 19.06. Zadar, Club Mango 21.06. Malinska Krk, Club Boa 22.06. Brežice, Club Hacienda 24.06. Uskoro info 28.06. Ljubljana, Club Top Six 29.06. Pforzheim, Club Flash 05.07. Biograd na moru, Club Aqua 06.07. Lyssach, Club Palma 16.07. Berane 18.07. Obrenovac , Bazeni 19.07. Ćuprija, Club Sagapo 20.07. Negotin Club 501 21.07. Mladenovac, Club Tron 24.07. Kozarac Club Spider 25.07. Prnjavor Club Aquarius 26.07. Posušje, Club Gaudemus 27.07 Bugojno, Club Dijamant 28.07. Ključ, Club Colosseum 30.07. Priboj, Club Vertigo 01.08. Budva Club Omnia 02.08. Orašje club „S“ 03.08. Cazin club „XL“ 04.08. Sanski Most, Club Camel 07.08. Makarska, Club Petar Pan 08.08. Primošten, Club Aurora 09.08. Sinj club Picadylli 10.08. Čitluk, Club Bumerang 12.08. Budva, Club Omnia 14.08. Ohrid, Club Awake 15.08. Strumica, Club Select 16.08. Kumanovo, Club Versus 17.08. Požarevac, Club Tulba 23.08. Vrnjačka Banja,, Club White 24.08. Egerkingen, Club Atlantis

A post shared by MC STOJAN (@mc_stojan) on

loading...