Муамеди: Која беше поентата на ВМРО – ДПМНЕ со Аделина Тахири на чело на протестот?!

Мошне интересен статус на младиот Муамеди, кој доаѓа како реминисценција на внимателно поставената сценографија во првиот ред на Мицковски, на протестот што го организираше минатата недела како дел од најавата за жешка пролет…

Младиот Умејр Муамеди кој ги руши сите стереотипи кога станува збор за македонско – албанските односи со своите Фејсбук статуси повторно да ја тресе македонската политичка сцена.

Имено откако отоворено побара да се прогласи за персона нон-грата албанскиот претседател, Еди Рама кој го нарече Димитар Ковачевски, премиер на Западна Бугарија сега го нарече партиското раководство на ВМРО-ДПМНЕ „сељаци“.

Причината за ваквата реакција на Муамеди е присуството на пејачката Аделина Тахири во првите редови на протестот на опозицијата напоменувајќи ги конекциите на пејачката со Мериот коалицијата преку Адвокатското друшво Чукиќ и Марков.

-Која беше поентата на ВМРО – ДПМНЕ со Аделина Тахири на чело на протестот:

1. Да ги привлечат Албанците (контраефект би имало)

2. Претставник од Мериот (има логика)

3. Жената на Мицковски да се пофали дека се знае со Аделина (Ако сметат дека е за пофалба да си знаеме со какви сељаци би имале работа)

4. Да ни најават дека со нивното доаѓање на власт и Адвокатското друштво Чукиќ и Марков би се вратиле во Телеком и ЕВН па да штанцат платни налози и да ангажираат приправници за минимална плата и истите да ги отпуштат откако ке се смени власта и така да си заработат милиони евра со што Аделина би била исполнета и ке може да ги купи и најновите колекции од Луј Витон и Гучи.

Вашите одговори Ве молам, пишува тој.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.