Мурињо ја нема поддршката на дури 15 играчи на Реал

Односите во соблекувалната на Реал Мадрид, во ерата на Жозе Мурињо, не биле никогаш полоши.Според шпанските медиуми, претседателот на клубот Флорентино Перез направил интерна анкета меѓу играчите, како би се уверил колкава е поддршката има Мурињо меѓу фудбалерите.Од резултатите Перез бил запрепастен, бидејќи дури 15 играчи на ’кралскиот клуб’ се изјасниле дека повеќе не сакаат да соработуваат со Португалецот.Работата е уште полоша, бидејќи петмина фудбалери од првиот тим наводно биле подготвени да побараат раскин на договорот доколку Мурињо и следната сезона биде тренер на Реал.Две имиња кои се подготвени на ваков чекор се веќе познати, тоа се Икер Касиљас и Серхио Рамос.
MaкфаксОдносите во соблекувалната на Реал Мадрид, во ерата на Жозе Мурињо, не биле никогаш полоши.Според шпанскит

Пронајдете не на следниве мрежи: