Му го собраа „Ферарито“ на Перо Антиќ

Loading...

Пајак на Паркинзи Општина Центар (ПОЦ) му го собра „Ферарито“ на поранешниот кошаркар и претседател на КФМ, Перо Антиќ, кој непрописно го паркирал пред седиштето на Федерацијата.
За паркирањето во Фејсбук групата „Ѕид на сообраќајниот срам“ реагираа граѓани, а набргу со коментари се огласи и градоначалникот на Центар, Саша Богдановиќ, кој постираше и фотографии како пајак го собира возилото на Антиќ.
Извор: plusinfo.mk

loading...