Му направила маникир на бебето, па мајката добила жестоки навреди

Мајка доби жестоки навреди на Интернет откако објави фотографија од ноктите на своето бебе.
Жената ја споделила фотографијата на социјалните мрежи, а наскоро се појави и на subreddit /trashy, каде предизвика бес на другите родители, а многумина истакнаа дека се загрижени за безбедноста на детето.
„Дали се смета за злоупотреба или загрозување ако детето се повреди со тие клинци? е една од реакциите.


„Бебето може да си ги ископа очите, ужасен родител“, напишале други.
„Сиромашното дете ќе биде изгребано“, „Ова е навистина ужасно“, „Бебешките нокти се доволно остри сами по себе, а камоли ова …“ се некои од другите реакции.
Не е познат идентитетот на мајката , ниту во која држава е направен овој маникир.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.