Навредите од Карлеуша беа само шоу: Вики Миљковиќ и изрази искрено сочувство за загубата

Loading...

За време за музичкото шоу “Ѕвездите на Гранд“ пејачката Вики Миљковиќ често се расправа и трпи навреди од Јелена Карлеуша, но во реалноста се покажа дека тоа е само поради шоуто.
Откако дозна за тажната вест дека Јелена ја изгуби својата мајка Дивна, Вики на Инсатграм напиша емотивна порака за познатата водителка на радиото “101“. Се чини, тажните мигови во животот се прилика да увидиш кој ти е вистински пријател.
„Во шок сум заради прераното заминување на Дивна, се уште со неверување го прифаќам тоа. Беше личност подготвена да им помогне на другите без никаков интерес. Како водител на познатото радио “101“ беше наклонета кон нас младите пејачи кои во 90-тите се појавија на естрадната сцена. На Јелена и целото семејство им изразувам најискрено сочувство по повод прераната загуба – напиша Вики Миљковиќ.

loading...