Над 10 милиони заразени глобално, пандемијата не стивнува

Loading...

Над 10 милиони заразени глобално, пандемијата не стивнува

И бројката на смртни случаи не стивнува. Туку се доближи до половина милион. Вчера е забележан уште еден црн рекорд, регистрирани се скоро 200.000 заразени во само еден ден.

САД веќе преминаа 2.5 милиони заразени, а Бразил галопира кон 1.3 милиони заразени. Италија, која пред некој месец беше епицентар на пандемијата е веќе на долното 9 место по заразени. Осум држави ја поминаа по број на заразени но и по други параметри…

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...