Над 60 нови случаи со коронавирус, еден починат

Loading...

Повеќе од 60 нови случаи со Ковид-19 се регистрирани во изминатите 24 часа во државава, а еден пациент е починат, информираа за МИА од Институтот за јавно здравје.
Посочија дека од новодијагностицираните случаи со Ковид-19, најголем број се од Скопје.
Повеќе информации за состојбата со Ковид-19 во земјава се очекува да соопшти министерот за здравство Венко Филипче на прес-конференцијата во 15 часот.

loading...