Над 80 милиони утврдени случаи на заразени со КОРОНА ВИРУС до сега

Loading...

Над 80 милиони утврдени случаи на заразени со КОРОНА ВИРУС до сега. Починати се над милион и седумстотини илјади луѓе.

Вкупниот број на откриени случаи на зараза со коронавирус во светот надмина 80 милиони. Според интернет страницата „Worldometers“, 1.759.476 луѓе ги загувија животите ширум светот како последица на коронавирусот.

Само во последните 24 часа се утврдени нови 674.000 нови случаи. Бројот на починати е безмалку 12 илјади.

Вкупниот број позитивни на Ковид-19 е 80.222.683, а оздравеле 56.490.615 луѓе претходно заразени со коронавирусот.

 

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...