НАМЕСТО ВЕЧЕРА, ИЗЕДЕТЕ ЕДНА ПОРЦИЈА ОД ОВАА САЛАТА: Ги топи килограмите како од шега, резултатите се неверојатни!

Јадете ја оваа салата вечерва и ќе видите како килограмите исчезнауваат
Состојки:
1 корен од целер
1 кисело јаболко
1 морков
1 грст ореви или печени бадеми
Прелив:
2 лажици сенф
3 лажици маслиново масло
сол и црн пипер
сок од 1 лимон
1 лажица мед
Подготовка:
Изрендајте ги целерот, јаболкото и морковот и измешајте. Направете дресинг со мешање на сенф, маслиново масло, мед, сол и бибер. Прелијте со зеленчукот и овошјето. Измешајте и додадете ореви. Послужете.
Ако сакате да изгубите тежина, мора да вклучите целер во вашата исхрана. И тоа свеж целер. Најдобро е да се подготват салати кои ќе бидат замена за вечера или салати за ручек.
Целерот е богат со витамин Ц, а нутриционистите препорачуваат да се јаде во комбинација со моркови или дури и јаболка.
Целерот е храна богата со растителни влакна, исклучително е благодарна за чистење на цревата, но се препорачува и за оние кои имаат проблеми со висок холестерол.
Ќе ги врати изгубените електролити во измаченото тело, па затоа се препорачува по силен тренинг.

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.