Наместо во изолација од КОРОНА ВИРУС, го изел крокодил

Loading...

Наместо во изолација од КОРОНА ВИРУС, го изел крокодил

Маж ја прекршил наредбата за изолација поради епидемијата на коронавирусот и тргнал на риболов, па трагично загинал од реката Нјабаронго.

Тој бил нападнат од крокодил покрај реката за време на полицискиот час во Руанда, јавуваат британските медиуми.

Афричката држава со околу 12,2 милиони жители, за сега, има 40 потврдени случаи на коронавирусот, а од неделата земјата е во карантин.

Повеќе информации и анкети можете да најдете на нашата Фејбук страница!!! клик на сликата 

Прочитајте уште и ова:

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...