Наоми Кембел со провокативна фотографија на граница на блокирање на Инстаграм

Loading...

Наоми Кембел (1970 година) по потекло е од Британија. Случајно е откриена за време на шопинг во Лондон. Ја започнува нејзината кариера во 1980 година и веднаш се појави на модните писти во Милано и Париз како и на насловните страници на многу меѓународни модни списанија. Позната е и по парфемите кои го носат нејзиното име како и по многубројните правни проблеми.

На праг на 50 години возраст таа сеуште има енергија и сексапил кои привлекуваат внимание…

View this post on Instagram

#SelfieSunday ? ?

A post shared by Naomi Campbell (@naomi) on

* * * * Следете не на Фејсбук. * * * * Имаме интересни содржини секој ден, сите не се објавуваат на сајтот!!
loading...