Нападнат свештеник за време на литургија (фото)

Денеска во градот Стриј, Лавовската област, украинските националисти кои упаднаа во храмот за време на богослужба истурија зелена боја врз лицето на свештеникот на УОК на Московската патријаршија, отец Владимир.

Прочитајте уште и:

Пронајдете не на следниве мрежи: ©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.