Напад на синагога во Русија: Има мртви 

Нападнати се црква и синагога во јужниот руски регион Дагестан, соопшти во неделата локалната полиција.Во инцидентот загинал најмалку еден полицаец, соопшти полицијата, додавајќи дека властите се уште се обидуваат да добијат повеќе информации за жртвите.Осомничените се оддалечиле со бело Фолксваген Поло, соопшти полицијата и додава дека во моментов трага по возилото.Gunmen attack a synagogue in Derbent, Russia. Unconfirmed reports of other attacks in the Dagestan region. pic.twitter.com/Fg7slR4Xm1— T_CAS videos (@tecas2000) June 23, 2024I have just arrived on scene on Murray Avenue heavy heavy police presence armed swat along with emergency personnel #wpxi pic.twitter.com/IszDhILV78— coach (@coachtvnews) October 27, 2018

Пронајдете не на следниве мрежи: