Напиток кој го топи салото на стомак дури 80 проценти само за 7 дена

Loading...

Овој напиток се покажал како многу ефикасен за слабеење и го препорачуваат речиси секогаш кога постои проблем со празнење на цревата.
Секако, потребно е повеќе да се движите и поздраво да се храните.
Освен што е добар за слабеење, овој напиток многу позитивно делува и врз целокупното здравје.
Состојките кои влегуваат во составот се многу здрави. Па така, чиа семето поволно влијае врз општото здравје бидејќи содржи доста омега 3 масни киселини, протеини, калциум и диетални влакна.


Делува како антиоксиданс и се бори против слободните радикали.
Лимонот содржи витамин Ц и минерали како калциум, калиум, магнезиум, железо.
ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:
1 лимон – сок
1 супена лажица чиа семе

loading...