Направате празнични даски во облик на венец што ќе бидат централниот дел на вашата божиќна трпеза

Интересните даски со храна за јадење можете да ги послужите кога сакате, не само за посебни пригоди. Овој Божиќ, вашата чинија со месо и сирење може да добие празничен пресврт. Даската во облик на венец станува многу популарен тренд и ова сигурно ќе посакате да биде дел од вашата божиќна трпеза.
За да направите венец, најпрво ќе ви треба голем послужавник, а најдобро е да изберете даска за сечење во кружен облик. Уметнички распоредете ги намирниците во круг и украсете ги рабовите со зелени гранчиња нане или рузмарин.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MODERN | BRIE (@modern_brie)

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.