Направете пилешко со моцарела за само 30 минути

Нашиот денешен предлог за брз и вкусен ручек се тестенини со пилешко во доматенс сос, со растопена, кремаста моцарела.
Звучи неодоливо, нели? Ќе ви бидат потребни само 30 минути за овој ручек.
На здравје!

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.